Nasi Mieszkańcy

Jesteśmy wyjątkową grupą wszechstronnie uzdolnionych osób. Jesteśmy piękni i młodzi, choć trochę inni od reszty😁 I nie różnią nas potrzeby, bo te mamy takie jak każdy! Wśród nas są artyści, którzy swoje myśli malują pędzlem i tacy którzy wygrywają je nie tylko na
bębnach ale i pianinie😁  Są też tacy, którzy je recytują na próbach teatru! Jesteśmy przyjazną grupą ludzi, która stara się żyć samodzielnie i bezpiecznie.

Wojtek Birtus

Jestem przyjacielem. Jestem synem. Jestem artystą, muzykiem i robiłem ilustracje do książki BEYOND. Jestem grzeczny, miły, uczciwy i uśmiechnięty.
Moje sukcesy: wytrzymałem siedem godzin opóźnienia na lotnisku w drodze ze Szkocji.

Michał Dłutowski

Jestem dobrym człowiekiem, sumiennym pracownikiem i jestem wytrwały w swojej pracy.
Moje sukcesy: Praca w DPS-ie i moje wyniki w pływaniu.

Jarek Fryckowski

Jestem miły radosny i koleżeński. Jestem pracowity, lubię pomagać drugiej osobie. Pomagam nieść zakupy. Lubię czytać przewodniki. Lubię chodzić do kościoła. Lubię oglądać statki na morzu, koncerty w telewizji.
Moje Sukcesy: Wsiadłem do pociągu i nie bałem się. Tomek i Marysia podali mi ręce. Będę reżyserem. Jestem szczęśliwy. Robiłem kawę w kuchni dla Marysi, Jarka, Ani, Doroty i Wojtka. Jeździłem na koniu.

Piotr Grzeszczak

Jestem …
Piotr w oczach przyjaciół: Piotruś jest miły, jest towarzyski i jest naszym Przyjacielem. Lubię gdy nas rozśmiesza, fajny jest. Piotrek jest wrażliwy i czuły. Piotruś jest radosny. Myślę, że jest bardzo odważny. Umie mnie pocieszyć gdy płaczę, podchodzi i mnie przytula.

Piotr Jakubowski

Jestem szczęśliwy, kochany, romantyczny i opiekuńczy. Lubię pisać listy i wiersze. Jestem pracowity i muzykalny Moje ulubione to czerwień i róż bo kojarzą mi się z miłością.
Moje sukcesy: Gram w Orkiestrze Vita Activa; pomagam innym; jestem uczynny; zdobywam medale w biegu; chodzę na basen.

Dorota Koczyk


Jestem aktorką. Jestem aktywna. Jestem pomocna, lubię się śmiać. Jestem koleżeńska.
Moje sukcesy: Robię piękne pledy na drutach.
Moje sukcesy:

Marysia Krzempek

Jestem miła, pracowita i koleżeńska. Jestem uczona, czytam książki. Jestem radosną aktorką i maluję najpiękniejsze obrazy malarskie. Pomagam nieść zakupy. Oglądam koncerty. Chodzę na spacery nad morze i słucham muzyki.
Moje sukcesy: pamiętam podlewać kwiaty; jestem reżyserką; pomagam w przygotowaniach spektaklu; umiem przez komputero glądać różne filmy.

Wojtek Leszczuk

Jestem opiekuńczy, pomocny i pełen życia. Jestem uparty, aktorski i muzykalny. Jestem wrażliwy, dowcipny i pogodny. Jestem otwartym, kochającym podróżnikiem.
Moje sukcesy: wejście na wieżę; mieszkanie bez rodziców; teatr; praca; uczestnictwo w projektach.

Michał Milka

Jestem człowiekiem otwartym na ludzi, szczerym i wrażliwym. Uważam, że jestem osobą z nowoczesnym podejściem do świata, wg mnie każdy zasługuje na drugą szansę. Moim zdaniem prawdziwa siła jest w miłości.
Moje sukcesy: książka pt. ”Michał Milka, łączę światy”, udział w programie ”Down The Road” z Przemkiem Kossakowskim, jestem pierwszą osobą z zespołem Downa zatrudnioną w UM w Gdańsku, jestem aktorem w Teatrze Razem, gram w filmie ”Gdańsk bez barier”.

Magda Spaleniak

Jestem sobą, jestem tancerką, jestem wesoła, jestem piękna, jestem ważna, jestem gwiazdą uśmiechu i życia.
Moje sukcesy: gram w Zespole Remont Pomp, gram na koncertach, nauczyłam się pływać, biorę udział…

Ania Śniatecka

Jestem aktywna. Zawsze jestem pomocna, nie odtrącam nikogo. Mam w sobie smutek i zbiera mi się czasami na płacz. Bardzo
przeżywam odejście mojej mamy.
Moje sukcesy: wypalanie na desce; pływanie; regularnie chodzę na zumbę; przez 20 lat grałam w Teatrze Ubogi Relacji; udział w konkursie fotograficznym; malowanie na szkle i malowanie grafik; zdobywam medale w karate.

Sebastian Włodarek

Jestem człowiekiem. Jestem Osobą niepełnosprawną. Jestem pomocny i uczciwy, gdy proszą mnie o pomoc, pomogę. Jestem pracowity i przyjacielski. Jestem umuzykalnionym imprezowiczem.
Moje sukcesy: moja praca w NPD; prowadzenie warsztatów muzycznych; przełamanie lęków; ukończenie kursu Baristy; bycie koordynatorem projektu zagranicznego; bycie self-adwokatem, wejście do wody; dbanie o Innych.

Skip to content